Orice gura de aer este buna in afaceri
"Misiunea noastra este de a oferi clientilor solutii complete pentru sisteme de aer conditionat,
impreuna cu cel mai bun suport tehnic."

HVAC Engineer, Bucuresti

      Altimex Intl este recunoscută ca o companie lider în domeniul importului și distribuției de echipamente HVAC. Serviciile excelente au recomandat-o pentru partneriate cu lideri mondiali din acest domentiu precum Mitsubishi Heavy Industries, Toshiba, Carrier, Johnson-Controls, Camfil, Stulz etc.

Detalii Job:

      Rolul Inginerului de vânzări este să dezvolte și să mențină relații excelente cu firmele de construcții/instalații, administrarea și maximizarea a potențialului de business cu clienții existenți, dar și inițierea unor relații cu clienți noi. Inginerul de vânzări are abilitatea tehnică și comercială să ofere consultanță și să selecteze echipamentele în concordanță cu specificațiile proiectului și cu solicitările partenerului.

Responsabilități principale:

  • • Dezvoltarea unei cifre de vânzări folosind canalele existente, dar și dezvoltarea strategică de canale noi de vânzare
  • • Implementează strategiile de vânzare și marketing ale companiei.
  • • Negociază proactiv fiecare oportunitate.
  • • Călătorește și vizitează clienții și potențialii clienți.
  • • Participă și/sau organizează seminarii tehnice și programe educaționale cu clienții.
  • • Comunică eficient în interiorul organizației la toate nivelurile asigurând o colaborare proactivă cu celelalte linii de business.
  • • Urmărește și realizează vânzările conform bugetului alocat lunar, trimestrial și anual.

Cerințe:

  • • Absolvent al Unversității de construcții, facultatea de instalații
  • • Experiență de succes certificată în vânzări în domeniul HVAC și/sau automatizări.
  • • Abilități excelente de utilizare PC, un plus poate fi experienta în utilizarea unui CRM.
  • • Abilități excelente de comunicare în Română și Engleză
  • • Disponibilitate de călătorie.

Oportunități:

      Perspectiva unei cariere profesionale de succes într-o companie lider de piață în domeniul său de activitate care investește constant în formarea profesională a angajaților și răsplatește performanța în raport cu atingerea obiectivelor.

Job Application

Pentru informatii detaliate despre programele cofinantate de Uniunea Europeana, va invitam sa vizitati www.fonduri-ue.ro
Media
Altimex Kids